Trochu o tom, o čom by bolo vhodné radšej pomlčať

Autor: Jakub Dian | 8.4.2016 o 19:04 | Karma článku: 2,49 | Prečítané:  419x

Zrejme nadišiel čas, kedy som chtiac-nechtiac nútený vyjadriť svoju nespokojnosť so životom v spoločnosti a to takouto formou istej sebareflexie v podobe takéhoto príspevku, čo ma aj tak trochu mrzí

 

       Je nespočetné množstvo krízových problémov sužujúcich obyvateľstvo v rôznych kútoch našej zeme, či už ide o vojnové konflikty a s nimi spojené porušovanie základných ľudských práv a slobôd, alebo celkové fungovanie systému svetovlády. K manipulácií obyvateľstva prispela veľkou mierou aj rozrastajúca sa sieť rôznych druhov  médií a mediálnych trhov pod vlastníctvom oligarchov a monopolných nadnárodných korporácií, ktoré nehrajú zrovna férovú hru s ľudstvom ako takým. Človek dnešnej doby je stimulovaný vonkajšími vplyvmi  aby sa stal jedincom s ostrými lakťami a čo „najpružnejšou chrbtovou kosťou.“ Obklopuje ho to zovšadiaľ a je nútení robiť čoraz častejšie to isté, ak chce v dnešnej neúprosnej dobe prežiť čo najviac „zahojený“ a núti ho to konať prešľapy voči spoločnosti a to v nespočetnom množstve. Nadvláda židovských rodov vládnuca 90% sveta rukou skrytej diktatúry a zotročovaním ľudstva v mene pomyselnej demokracie, ktorá v reálnom svete  nefunguje a nie je podľa mňa tou správnou cestou k šťastnému prežitiu života miliárd ľudí.

Všetko je nakazené dobou konzumu a peniaze sa stali dosť zásadnou príčinou zmeny prístupu istej veľkej časti spoločnosti k životu a morálnym hodnotám. Ľudia žiaľ už ani nemajú čas žiť, lebo doba je stále rýchlejšia a uponáhľanejšia, čas letí stále rýchlejšie, naše deti sú stále väčšie, ich deti sú rýchlejšie a väčšie a tak opakujúc sa znovu a do nekonečna.

Sme všetci online a dostupní, nikdy už však neviditeľní a nezastihnuteľní. Sme ako „veľké stádo niekoľkých bačov,“ ktorí ho strážia s pár pohotovými čuvačmi a majú ho pod kontrolou vždy a všade, pričom by to veľká väčšina vonkajšieho sveta vôbec mohla tušiť. Veľmi mi svet v dnešnej dobe pripomína dej filmu Truman show tak veľmi, až je to vskutku desivé. Toľko umeliny a balastu, smetisko dejín a nádejí. Kolónie červených a čiernych mravcov z ktorých vyhrá vždy ten silnejší bez ohľadu na to, kto je dobrý a kto zlý.

 

Podmienkou úspešného prežitia našich životov je podľa môjho názoru kolektívne vedomie, ktoré je nástrojom vzájomnej kolektívnej spolupráce, schopnej priniesť úspešné riešenie problémov a správneho rozhodovania sa v akejkoľvek oblasti verejného života. Do povedomia širokej verejnosti sa musia bezodkladne dostať príležitosti uvedomelého duchovného prežívania života a „dobré spôsoby“ ktoré sa postupom času zo spoločnosti vytrácajú. Ak bude pokračovať ľudstvo trendom plným neospravedlniteľných zlých skutkov voči prírode a navzájom, nečaká ho zrejme svetlá budúcnosť.

Možno práve tieto skutočnosti sú pre mňa práve tie, ktoré vo mne rezonujú na toľko, že je pre mňa nutné ich zdieľať vzájomne so zvyškom spoločnosti a snažiť sa tak aktívne podieľať na možnosti ich riešenia hoc´ je to veľmi náročné, možno ba až nemožné. Práve tento fakt je pre mňa asociáciou v spojení s témou tohto úryvku. Možno pevne a tiež možno naivne verím, že v budúcnosti sa situácia vyvinie pozitívne a snáď aj našim vzájomným aktívnym pričinením. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister Janušek, ktorého súdia za nástenku, dohliada v Žiline na transparentnosť

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

TECH

NASA oznámila obrovský objav, prečo sú vedci takí nadšení

Veď je to „len“ ďalšia hviezdna sústava.


Už ste čítali?